
Pon - Pt 9.00 - 19.00
Sob 10.00 - 13.00
Lubisz mieć wszystko pod kontrolą czy może zwykle idziesz na żywioł? To w sumie nieważne. I tak potrzebujesz ubezpieczenia na życie. Jak każdy.
Dobry agent „zrobi” ją za Ciebie. Kiepski – przeciągnie Cię przez tor przeszkód naszpikowany znakami zapytania.
Słyszałam jak ktoś kiedyś żartował, że ubezpieczenie na życie to „specyficzny produkt finansowy dla pesymistów”. Jeśli miał to być żart, to się nie udał.
Gdyby bowiem była to prawda, to ubezpieczenie komunikacyjne OC byłyby przeznaczone wyłącznie dla kiepskich kierowców, a domy ubezpieczaliby jedynie ci, którzy notorycznie nie wyłączają żelazka.
Dobrze wiesz, że to bzdury. Wiesz też, lub może podejrzewasz, że to jedna z najważniejszych (choć wcale nie największych i nie najbardziej kosztownych) inwestycji w Twoim życiu. Ale żadnej inwestycji nie należy podejmować pochopnie. Co więc warto sprawdzić? O co zapytać agenta?
1. Co ubezpieczam?
To, wbrew pozorom, pytanie najważniejsze. Musisz bowiem dokładnie poznać zakres świadczeń oraz możliwości, jakie daje wybrane przez Ciebie ubezpieczenie. Dzięki temu będziesz wiedzieć czy Twoja polisa zabezpiecza Ciebie i Twoich bliskich na wypadek śmierci, choroby albo utraty dochodów. A może wszystko na raz?
2. Jak długo obowiązuje polisa?
Polisy na życie to z założenia ubezpieczenia długoterminowe. Dowiedz się, jak długo będzie obowiązywała Twoja i co stanie się, gdy wygaśnie. Czy będziesz mieć możliwość kontynuowania jej w wieku emerytalnym? Czy będzie mógł ją kontynuować w momencie gdy nie będzie Cię stać na opłacanie składek? Od razu odpowiem: jest taka możliwość, w zależności od rodzaju polisy jaką posiadasz.
3. Ile to będzie kosztowało?
Zasada jest prosta: wysokość składek rośnie wprost proporcjonalnie do wieku osoby ubezpieczonej. Jeśli więc zdecydujesz się na wykupienie polisy w wieku 30 lat, Twoje składki będą dość niskie. Pamiętaj jednak, że ich wysokość może być co jakiś czas waloryzowana. Poproś agenta o symulację kosztów, aby wiedzieć jak będą się kształtowały w skali całego okresu ubezpieczenia.
4. Czy moja polisa jest elastyczna?
„Związek” z ubezpieczycielem na życie to więź na wiele lat. Dlatego sprawdź czy w trakcie trwania umowy możesz ją zmieniać, np. rozszerzając lub zmniejszając zakres świadczeń, podnosić lub zmniejszać sumy ubezpieczenia itp.
Dobra polisa na życie powinna być elastyczna i dopasowana do Twoich potrzeb. Rynek ubezpieczeń jest na tyle bogaty w oferty, że profesjonalnemu agentowi z pewnością uda się dopasować propozycję do Twoich oczekiwań i zabezpieczyć istotne dla Ciebie obszary życia lub działalności zawodowej. Wspólnie znajdziecie ubezpieczenie, które ochroni nie tylko przyszłość Twoich bliskich, ale również Twoją emeryturę, edukację dzieci, zdrowie czy kredyt, a jednocześnie będzie dostosowane do możliwości Twojego obecnego budżetu domowego. Zapewniam Cię, że w przypadku dobrze dobranej oferty, bez problemu i konieczności zaciskania pasa, będzie stać Cię na składkę. Każdego będzie stać. Nie znam natomiast nikogo, kogo byłoby stać na ryzyko braku ubezpieczenia w przypadku choroby czy utraty pracy.
Potrzebujesz więc ubezpieczenia na życie. Tak jak potrzebujesz pasów bezpieczeństwa i poduszki powietrznej w samochodzie. I każdy agent ubezpieczeniowy Ci je zapewni. Gwarantuję. Dobry agent dołoży Ci też do kompletu klimatyzację, skórzanątapicerkę i fajne felgi. Ale tylko najlepsi agenci mogą Ci zaproponować ubezpieczenie tak dopasowane, jak niezawodny autonomiczny samochód.