
Pon - Pt 9.00 - 19.00
Sob 10.00 - 13.00
Ubezpieczenie na życie kupujemy nie tyle dla siebie, co dla najbliższych. Zadaniem takiej polisy jest zapewnienie beneficjentom środków, gdy nas samych zabraknie. Otrzymają od nas nie tylko majątek pozostawiony w spadku, ale także dodatkowe świadczenie pieniężne. Umożliwi im ono utrzymanie stabilnej sytuacji finansowej.
Podstawowym celem klasycznej polisy na życie jest zapewnienie najbliższym istotnej puli środków po naszej śmierci. To oni są beneficjentami tego rozwiązania. Naszym zadaniem jest natomiast zbudowanie tej puli ze składek wpłaconych do ubezpieczyciela. Staje się ona nieocenionym wsparciem dla całej rodziny w sytuacji, gdy nas zabraknie. Zwłaszcza jeśli byliśmy wiodącym lub jedynym jej żywicielem.
W takiej polisie ubezpieczonym może być każdy. Składki zaś opłaca ubezpieczający. Może je wpłacać w wyznaczonej wysokości w cyklach miesięcznych lub kwartalnych lub rocznie
Beneficjent nazywany jest w umowie uposażonym. Może nim zostać na przykład współmałżonek. Jednak nie musi to być jedna osoba. Mogą nim zostać także dzieci lub rodzice czy wspólnicy biznesowi, a także inne osoba niespokrewnione. Ubezpieczony może wskazać każdego, kto jego zdaniem powinien skorzystać ze zgromadzonych środków. Ma także prawo, jeśli zechce, wskazać procentowy udział poszczególnych uposażonych w świadczeniu pieniężnym z polisy.
<<
Uposażony – to pojęcie pojawia się w każdej umowie ubezpieczenia na życie. Jest to osoba uprawniona do otrzymania świadczenia z polisy na życie. Została wskazana przez ubezpieczonego w umowie. Uposażonym może być jedna osoba, ale może być ich więcej. W tym drugim przypadku należy określić procentowo udział poszczególnych uposażonych w świadczeniu.
<<
Ważną zaletą ubezpieczeń na życie jest to, że pochodzące z nich środki nie wchodzą w skład masy spadkowej. Oznacza to, że zostaną one wypłacone wskazanemu w umowie uposażonym, bez względu na krąg spadkobierców czy zapisy w testamencie.
Aby otrzymać wypłatę muszą oni złożyć u ubezpieczyciela stosowny wniosek. Należy w nim podać swoje dane, a także numer rachunku bankowego bądź kilku rachunków, na które mają trafić środki. Ubezpieczyciel poprosi też o skrócony odpis aktu zgonu właściciela polisy lub innego dokumentu potwierdzającego, że umowa ubezpieczenia dobiegła końca.
Jeśli jesteś uposażonym w polisie na życie osoby, która odeszła, ale nie wiesz jak złożyć wniosek o wypłatę świadczenia lub masz wątpliwości z tym związane, chętnie pomogę.