
Pon - Pt 9.00 - 19.00
Sob 10.00 - 13.00
Choroba nowotworowa jest bolesnym doświadczeniem nie tylko dla samego chorego, ale także dla jego najbliższych. I to pod wieloma względami, zarówno fizycznymi, jak i psychologicznymi. Nie sposób się na nie wszystkie odpowiednio przygotować. Ale można się odpowiednio zabezpieczyć finansowo. Z pomocą przychodzą bowiem ubezpieczenia.
Czy masz odłożoną pulę środków na wypadek poważnego zachorowania? Wątpię. A nawet jeśli gromadzisz oszczędności, to z pewnością na inne cele. Bo też nie sposób zaplanować przebiegu leczenia. Nie wiemy ile może potrwać, ani ile będzie kosztować.
Jeśli więc nie oszczędności, to jaki mechanizm będzie pomocy w sfinansowaniu takich wydatków? Możesz skorzystać z kredytu. Będzie się to wiązać z koniecznością zakupu polisy. Ubezpieczenie kredytu ogranicza ryzyko na wypadek zdarzeń losowych kredytobiorcy np. utraty pracy, problemów zdrowotnych, albo śmierci.
O ile w przypadku kredytu hipotecznego banki wymagają zakupu takiej polisy, o tyle w odniesieniu do pożyczki gotówkowej takiego wymogu nie ma. Ale warto go rozważyć. Zakres ubezpieczenia kredytu gotówkowego jest szczegółowo opisany w tzw. OWU, czyli ogólnych warunkach ubezpieczenia? W dokumencie wyszczególnione powinny być wszystkie sytuacje (tzw. wyłączenia), gdy ubezpieczyciel nie wypłaci środków w części lub całości kredytu.
Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy przede wszystkim od:
– kwoty kredytu
– okresu spłaty
– wieku kredytobiorcy
– sytuacji rodzinnej, zdrowotnej i finansowej kredytobiorcy
A jeśli to nie wystarczy? Jeśli pożyczonych środków będzie za mało? Odpowiedź może być tylko jedna: ubezpieczenie na życie z opcją ochrony na wypadek poważnego zachorowania. To najszybsza i najtańsza forma finansowania kosztów leczenia
Jeśli masz pytania związane z przygotowaniem się na te trudne decyzje, napisz do nas. Odpowiemy na każde pytanie.