
Pon - Pt 9.00 - 19.00
Sob 10.00 - 13.00
Rynek ubezpieczeń na życie jest obecnie tak rozwinięty i tak bogaty w oferty, że możemy być ubezpieczeni w wielu firmach i w wielu formach, od polis indywidualnych, przez grupowe po turystyczne czy medyczne. W dwóch pierwszych przypadkach polisy obejmują wypłaty świadczeń, czyli wypłaty konkretnych środków na konto uposażonego lub ubezpieczonego. Uposażony otrzymuje je w przypadku śmierci ubezpieczonego.
Jednak obecnie polisy na życie obejmują zakresami znacznie więcej przypadków związanych ze zdrowiem ubezpieczonego: od całkowitego inwalidztwa, przez zachorowania, po nawet niewielkie urazy, jak złamanie palca.
W każdym przypadku, gdy pieniądze należą się ubezpieczonemu, musi złożyć wniosek o wypłatę świadczenia. Zastanawiałeś się kiedyś, jak to zrobić będąc nieprzytomnym? Kto i kiedy może Cię w tym zastąpić?
Niektórzy klienci mawiają: „wniosek złoży uposażony”. Niestety są całkowicie w błędzie. Uposażony jest uprawniony do otrzymania świadczenia wyłącznie w przypadku śmierci ubezpieczonego. W żadnej innej sytuacji nie ma prawa do pieniędzy. Dlatego w niektórych sytuacjach trzeba to zrobić to zrobić osobiście.
Nie jest jednak jedyny problem. Nawet małżonek nie ma dostępu do dokumentacji medycznej. Nie ma też możliwości podejmowania decyzji o leczeniu. Podobnie zresztą jest wieloma innymi istotnymi obszarami.
Czy można ten problem rozwiązać zanim nie będzie za późno? Zapewniam, że można. Napisz lub zadzwoń jeśli potrzebujesz pomocy w podobnych kwestiach. Chętnie pomogę.